Sesja Wizerunek

Poradnik


Jak przygotować się do sesji?

Na co zwrócić uwagę?

Co jest bez znaczenia?


Pewnie zadajesz sobie pytanie – Jak przygotować się do sesji wizerunkowej? W tym poradniku postaram się odpowiedzieć na najważniejsze pytania, rozwiać wątpliwości jak się przygotować i co robić podczas sesji.

Sesję wizerunkową to nie tylko spędzenie trochę czasu przed obiektywem i uśmiechnięcie się. Sesję tą należy przeprowadzić bardzo starannie. Wymaga ona odpowiedniego przygotowania za równo po stronie fotografa jak i osoby fotografowanej. Sesja ta pokazuje człowieka, jego charakter, wyraz twarzy, wygląd czy spojrzenie. Jednak w tego typu sesji to nie wszystko, potrzeba coś jeszcze dodać do zdjęcia, a konkretnie emocje. Nie chodzi tu o sztuczny uśmiech, złość czy smutek. Takie emocje wywołane na zamówienie wyglądają bardzo niekorzystnie na ujęciu. Podczas sesji zdjęciowej robię dużo zdjęć, zdarza się, że jedno po drugim. W trakcie wykonywania zdjęcia proszę Cię żeby skierować wzrok w konkretnym kierunku, poruszyła włosami czy skierowała głowę w jedną czy drugą stronę. W trakcie trwania ruchu wykonuję zdjęcia, a spośród nich wybieramy te najlepsze. Wybór najlepszych ujęć jest bardzo subiektywny, dlatego też masz możliwość przejrzenia zdjęć.

Przygotowania do sesji zdjęciowej należy zacząć od wykonania starannego makijażu, lub zainwestować w profesjonalny make-up. W tym przypadku najważniejsze jest, żeby makijaż był zrobiony przed wyjściem na sesję zdjęciową, nie 8 godzin przed. Pamiętaj żeby ni przesadzić w wykonywaniu makijażu, może to być mocny makijaż ale nie na efekt tapety. Drobne niedoskonałości skóry w łatwy sposób można ukryć w Photoshopie. Sztuczne rzęsy o długości np. 2 cm również zepsują efekt. Zachęcam Cię do zachowania umiaru w tych kwestiach.

Jak się ubrać

Niestety ale na to pytanie nie potrafię odpowiedzieć. Każda sesja jest inna i wymaga innej stylizacji. Strój który wybierzesz powinien być zadbany, jednokolorowy, ubranie nie powinno odciągać uwagi od tematu zdjęcia. Tym tematem jesteś TY. Zawsze sprawdzają się bluzki odkrywające ramiona, koszule w pastelowych kolory, bieli lub czerni. Unikaj ubrań w drobne paski, kropki czy kwadraciki które powodują powstanie mory. Można rozważyć zabranie dodatkowego ubrania, tak na wszelki wypadek.

Na koniec

Przyjdź na sesję wypoczęta / wypoczęty!!!

Sesja wizerunkowa ma bardzo indywidualny charakter. Trudno wymienić reguły które zapewnią zrealizowanie każdej sesji. Jeżeli chcesz zdjęcia w swojej schodzonej pidżamie, starym sferze z którym łączą cię wspomnienie, bez makijażu czy w klimacie anime, TO ŚMIAŁO! Pamiętaj zdjęcia są dla Ciebie, i to Ty decydujesz jak chcesz na nich wyglądać.


Do zobaczenia