Sesja Pupile

Poradnik


Jak przygotować się do sesji?

Na co zwrócić uwagę?

Co jest bez znaczenia?


Bez względu na to czy Twój pupil jest profesjonalnym modelem czy amatorem, który nie wie co robić i jak się zachowywać przed aparatem, to możesz mieć pewność, że zdjęcia wyjdą idealne. Wystarczy zastosować kilka prostych sztuczek, a obudzi się w waszym pupilu zawodowy model.

Smaczki

Fotografując zwierzęta jedną z najważniejszych rzeczy jakie musisz ze sobą mieć to są smakołyki. Zarówno pieseł / koteł mają swole ulubione przysmaki. Przysmak pozwoli skupić uwagę modela na przysmaku. Dzięki twojej pomocy można wykonać zdjęcia na których Wasz pupil patrzy prosto w obiektyw. Dodatkowo widać w oczach jego zainteresowanie. Postaraj się zrobić małą głodówkę pupilowi przed sesją fotograficzną. Chęć zjedzenia smakołyka skłoni zwierzę do współpracy.

Kolejną istotną kwestią są zabawki. Warto wzbogacić ujęcie pupila o jego ulubioną zabawkę. Zabawka powinna wyglądać jak nowa (wiem, jest to trudne do zrealizowania). Próby złapania w locie zabawki przez pupila pozwala na wykonanie niezapomnianych ujęć.

Prysznic

Na kilka godzin przed wizytą warto pupilowi zaproponować szybki prysznic. Z reguły psy nie maja nic przeciwko, z kotami bywa różnie. Sierść pupila będzie prezentować się bardzo atrakcyjnie.

Inne rady

Warto rozważyć zabranie fajnego odzienia dla pupila. Jeżeli pupil na co dzień nie chodzi w ubranku, to nie warto go stresować dodatkowym ubrankiem.

Poćwicz komendy na które reaguje twój pupil. W szczególności komendę skupiania na sobie uwagi.

Przed sesją nie organizuj pupilowi dużego wysiłku fizycznego. Twój zwierzak szybko się zmęczy i straci zainteresowanie sesją. Sesja trwa zazwyczaj około 1h.

Nie stresuj się! Nie ma nic gorszego dla pupila niż stres jego właściciela


Zapraszam Waszych pupili pełnych pozytywnych emocji oraz wypoczętych na sesję zdjęciową.

Rafał