Sesja Biznesowa

Poradnik


Jak przygotować się do sesji?

Na co zwrócić uwagę?

Co jest bez znaczenia?


Sesja biznesowa ma bardzo indywidualny charakter, zależy od tego jacy jesteśmy, czym się zajmujemy i do kogo kierujemy swój wizerunek. Zdjęcia biznesowe są jednymi z najpopularniejszych zdjęć wizerunkowych. Po te zdjęcia sięgają przedsiębiorcy, korporacje jak i indywidualni klienci.

Ubranie

Najlepiej sprawdzą się ubrania jednokolorowe. Marynarki czy żakiety powinny występować w kolorach granatowym, szarym, grafitowym, niebieskim czy czarnym. Koszule oraz bluzki powinny cechować się miękkimi pastelowymi kolorami. Bardzo dobrze wygląda również biała koszula. Kolory ubrań powinny do siebie pasować. Koszula czy sweter powinny być kryjące (nie prześwitujące) a sam materiał powinien luźno leżeć na sylwetce. Zbyt ściśle opinające ubrania wyglądają niekorzystnie. Na sam koniec, warto przemyśleć czy ubranie pasuje do wykonywanego zawodu.

Unikajmy ubrań w drobne paski, kratkę czy kropki, wzory te prowadzą do powstania niekorzystnie wyglądającego efektu ”mory”. Niekorzystnie wyglądają jaskrawe kolory, błyszczące materiał oraz rzucające się w oczy rysunki czy graffiti na koszuli / bluzce.

Biżuteria

Głównym tematem zdjęcia jest twarz! Unikajmy nadmiaru biżuterii która może odciągać wzrok od tematu zdjęcia. Trzy rodzaje biżuterii w zupełności wystarczą. Pamiętajmy, że okulary też się wliczają. Uzupełnieniem biżuterii mogą być kolczyki czy zegarek. Zrezygnujmy z wyrazistych naszyjników czy bransolet.

Włosy i makijaż

Włosy powinny być estetycznie ułożone i cechować się naturalnością. Fryzura nie powinna zasłaniać twarzy, można przemyśleć również ułożenie włosów tak żeby było widoczne ucho. Jeżeli zamierzasz odwiedzić fryzjera przed wykonaniem zdjęcia, zrób to na kilka dni przed wizytą u fotografa. Twoje włosy będę się prezentować w bardziej naturalny sposób. Makijaż powinien być naturalny, najlepiej jeżeli będzie to Twój codzienny makijaż. Wykonaj go bez pośpiechu zwracając uwagę na szczegóły.

Na koniec

Twoje nastawienie jest najważniejsze, a Twoja twarz i oczy mówią wszystko. Na sesję przyjdź z pozytywnym nastawieniem, miej za sobą spokojny dzień i dobry sen. W PhotoShop’ie nie da się usunąć zmęczenia widocznego w oczach.Zapraszam Was pełnych pozytywnych emocji oraz wypoczętych na sesję zdjęciową.

Rafał